Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1762778

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Wieś nasze wspólne miejsce na ziemi

Niedawno przeczytałam na forum kuriera iławskiego pod nr 28066 wpis "Obserwatora", oburzonego na burmistrza pana Pietrzykowskiego. Chodzi o zakup dwóch ekspresów do kawy na kwotę 8.000zł, twierdząc,że to luksus. Niekoniecznie się z nim zgadzam.

Za to nie zgadzam się z zakupem zmywarki do naszej wiejskiej świetlicy. Koszt takiej zmywarki to około 1200 - 1500 zł. Uważam ,że gdy nie działa Koło Gospodyń Wiejskich zakup jest niecelowy. Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na remont wzmacniacza, kupno mikrofonu czy zestawu do karaoke, można też zakupić ubrania sportowe, czy też wybudować altankę dla dzieci i młodzieży. Pomysłów może być więcej, jednak zmywarka to  zbędny luksus dla Januszewa.

Jakim człowiekiem powinien być nasz sołtys?

Jak zwykle,wiele zależy od człowieka,który pełni tę funkcję publiczną. Czy potrafi słuchać i rozmawiać z ludżmi, zmotywować ich do działania społecznego na rzecz swojej wsi, czy potrafi łączyć ludzi, integrować ich, budować porozumienie w kwestiach drażliwych i konfliktowych? Czy ma odwagę reprezentować mieszkańców i ich postulaty na posiedzeniach Rady Gminy i przed Burmistrzem? Czy jest otwarty na nowe pomysły dotyczące rozwoju wsi? Na koniec czy lubi swoją pracę, która jest przede wszystkim pracą społeczną, wymagającą  poświecenia czasu prywatnego, zaangażowania i serca?.

Oczywiście sołtys nie jest sam, ma za sobą mieszkańców, którzy go wybrali  i do pomocy Radę Sołecką.

Zebranie wiejskie to siła sołectwa, im więcej konstruktywnych Zebrań Wiejskich , tym więcej dobrego wydarza się na wsi. Mieszkańcy sołectwa za pomocą Zebrania Wiejskiego i swojego sołtysa mogą reprezentować interesy społeczności sołeckiej względem organów gminy i organów administracji rządowej. Zebranie wiejskie zwołuje sołtys i on musi zadbać o to, by uczestniczył w nim Burmistrz.

Z powyższego tekstu wynika,że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą wieś. Bardzo się cieszę, na następne zebranie z udziałem naszego Burmistrza.