Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1732122

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Januszewo nasza wieś

Dzisiaj w naszej wsi odbyło się mam nadzieję przełomowe zebranie. Początkowo zgodnie z planem przedstawieciel ZUK Susz omówił sprawy z wodociągami. Wszystko byłoby w porządku, gdyby zebranie odbyło się zgodnie z wyznaczonym czasem. Niestety pięć minut się "spóżniłam" i nie miałam przyjemności brać udziału w inauguracji tego spotkania. Nic straconego, bo już w drugiej części dot. wywozu śmieci wszystko było ,jak należy. Pani z gminy Susz była młoda ,kompetenta i na dokładkę cierpliwa, a to się rzadko zdarza. Sprawa tzw.ustawy śmieciowej została wyjaśniona i od wejścia tej ustawy nasze Januszewo będzie piękne i czyste.

Po wyjeżdzie przedstawiecieli  Gminy, część mieszkańców również poszła ich śladem. Myślałam,że będzie jakiś ciąg dalszy dotyczący naszych problemów, a tu nic. Pani Sołtys nikogo nie zatrzymuje. Wstałam więc ,jako że byłam przygotowana na obiecane zebranie wiejskie i zabrałam głos.  Powiedziałam co miałam powiedzieć w oparciu o swoje obserwacje i materiały z internetu. Cieszyłam się z tego,że większość mieszkańców podziela moje zdanie. Przy okazji wyszła sprawa z remontem  dachu kościoła.Mieszkańcy też wypowiadali swoje opinie na temat działalności sołectwa. Wszystkim chodzi o konstruktywną działalnośc. Każda władza nawet ta najmniejsza musi się liczyć z tymi, którzy ją wybrali .

Spotkała mnie dzisiaj satysfakcja taka,że na temat naszej wsi można rozmawiać na zebraniu wiejskim, gdy się go zorganizuje.

Jedna z pań po zebraniu powiedziała mi, że codziennie wchodzi na mojego bloga,który sprawia,że  jej rozjaśnia zimę. Dzięki bardzo  za te słowa i wszystkie inne nawet tych, którzy czytają tego bloga będąc poza granicami naszego kraju, a przede wszystkim JANUSZEWA.