Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1762813

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Świat się budzi do życia

Ostatnio przypomniałam sobie przebieg wyborów na sołtysa naszej wsi. Pamiętam tę euforię wśród mieszkańców. Frekwencja była bardzo wysoka. Zaangażowanie wsi spore. Myśleliśmy,że jak nastąpi zmiana na osobę młodszą, to wniesie ona jakiś nowy nurt, tchnie życie w tę uśpioną wieś. Ja jako niepoprawna optymistka tak myślałam. Oddałam swój głos i to niestety był mój błąd. Nie tylko nic się nie zmieniło, ale jest coraz gorzej. Ostrzegawcza lampka powinna mi się zapalić już w czasie wyborów. Od początku brak było programu działania nowej pani sołtys. Zagłosowałam na osobę. Tego błędu na pewno więcej nie popełnię. Zagłosowałam w ciemno i co jest marazm,marazmi i nic więcej !!! Obiecane zebranie z burmistrzem jakoś nie może dojść do skutku. Zapewne odbędzie się jak będą potrzebne nasze głosy. Tak jak martwa jest tablica ogłoszeniowa tak martwa jest nasza wieś. Wszystko się budzi dookoła, wiosna dotarła i do nas,najwyższy czas się przebudzić. Sołtys to bardzo ważna osoba na wsi. Wydaje mi się, że brak jakichkolwiek działań jest ignorowaniem  i lekceważeniem nas wyborców. My chcemy, żeby w naszej  wsi  działo się coś interesującego,  żeby młodzież z nudów nie robiła szkody innym. Mam nadzieje, że wiosna przyniesie jakieś pozytywne zmiany. W moim rodzinnym mieście Elblągu odwołano prezydenta wraz z całą radą, w sąsiedniej wsi Grabowiec odwołano sołtysa. Demokracja daje wyborcom takie prawo.  Nie są nam potrzebne nowe wybory, ale chyba czas udżwignąć ciężar tej władzy i  po prostu wziąć się do roboty.