Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1732193

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

W naszej wiejskiej świetlicy

Och, ty mój nieszczęsny blogu!

      Ile ty powodujesz frustracji, złości a wręcz gniewu  u niektórych czytelników. Czy o taką sławę ci chodziło? Przez ciebie nasza pani Sołtys była bardzo rozgniewana. Wezwała mnie na przysłowiowy "dywanik". Fakt,że rozmowę prowadziła w obecności osób trzecich, w tym dzieci zbulwersował mnie.  Różnica wieku i nie tylko jest między nami aż nadzbyt widoczna, a pani potraktowała mnie, chyba jak swoje kolejne dziecko. Wiem,że prawda boli, wiem też ,że krytyczne słowa  nie łatwo przyjąć. Szkoda  drogocennego czasu na czytanie mojego blogu. Lepiej wziąść się do konkretnej pracy, a wówczas i w moim blogu znajdą się odpowiednie wzmianki.

17.01.2013  czwartek

Jutro czeka mnie ciężki dzień.Myślę,że wszystko pójdzie dobrze. Wiadomo choroba nie wybiera.Tym razem wybrała moją córkę Magdzię. Operacja za 24 godziny. Życzę jej wytrwania.Wszystko po to,aby nie miała tych wstrętnych ataków. Trzymaj się córciu!!!.

 

        Niestety  Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy w Januszewie co nie co zafałszowała w swoim graniu.  Prawie jestem pewna,że efekty jej grania są mniej efektywne w złotówkach,niż w ubiegłym roku.

 Bardzo miło za to wspominam wspaniałe granie Orkiestry w Januszewie w ubiegłym roku 7.)1.2012.

Gościliśmy wówczas w Januszewie wspaniałego aktora pana Krzysztofa Bienia. Jego recytacja wierszy przypomniała mi dawne spotkania z teatrem w Elblągu.

Krzysztof Bień to znany i popularny aktor.Występował w wielu znanych serialach filmowych.

Niedawno świętował swój jubileusz 35 lecie  pracy aktorskiej.

Ostatnio widzieliśmy go na naszej januszewskiej pasterce. Myślę, że każda społeczność mogłaby nam pozazdrościć wizyty takiego gościa.

W Orkiestrze wystąpił również znamienity zespół  "ProForma" z Poznania.Zespół ten rozpoczął działalność od 2001 roku od koncertów klubowych..Podczas swojej  10 -letniej  działalności dali około 700 koncertów. W swoim repertuarze grają własne utwory, jak również innych wykonawców m.in. Jacka Kaczmarskiego czy Stanisława Staszewskiego.

W zespole występują:

Marcin Żmuda - fortepian,akordeon ,śpiew

Wojciech Strzelecki - gitara basowa,kontrabas ,śpiew

Piotr Lembicz - gitara, mandolina

 Przemysław Lembicz -śpiew, gitara

Te wspaniałe osoby,które zagrały w ubiegłym roku, potrafiły stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Bardzo im dziękuję za ich występ.