Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1762923

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Dzień Matki

" type="application/x-shockwave-flash">" />26 maja  - Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Matka maleńkiego dziecka wzbudza podobne wzruszenie, jak matka staruszka, której dzieci już dorosły. Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek, a miłość, która  nas  z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas natura.

 

Kto z nas nie zna tej daty i tego święta?! Sądzę, że nie ma takiej osoby. Każdy z nas ma lub miał swoją matkę. Pierwsze słowo wypowiadane przez dziecko to mama. To matka zajmuje się dzieckiem, ona go rozumie, pociesza, uczy pierwszych kroków. Prowadzi dziecko od najmłodszych lat, to ona uczy pierwszej modlitwy prowadzi do kościoła, to matki najczęściej uczestniczą w ważnych wydarzeniach w życiu dziecka. Pierwszy dzień w przedszkolu, szkole to matka zaprowadza tam swoje dziecko. W przychodni u lekarza najczęściej są z dziećmi  matki. Rola matki jest ogromna. Jak wiele mamy ze swoich matek dowiadujemy się po latach, wówczas gdy same zostajemy matkami. Tak samo się martwimy, jesteśmy nadopiekuńcze, chcielibyśmy swoim dzieciom dać wszystko to co najlepsze. Dziecko  ciągle matkę inspiruje do działań. Dla matki nie liczą się nieprzespane noce, trudy życiowe. Ona dla swojego dziecka jest zdolna do największych poświęceń. Nikt nigdy nie będzie tak kochał, jak matka. To właśnie matka potrafi wybaczyć dziecku najgorsze przewinienia, to tylko matka kocha bezwarunkowo nie żądając nic w zamian. Ja ?Dzień Matki? obchodzę nieustannie każdego dnia tj.od 8 marca  1976. Data ta dla mnie ma bardzo ważne znaczenie, w tym dniu zostałam po raz pierwszy matką. Poczułam to szczęście i wielką radość. Tą samą radość odczuwałam za każdym razem, gdy na świat przychodziły moje dzieci. Do dzisiaj czuję tę samą radość i miłość do swoich dzieci.

Niestety dzień ten smutny jest dla mnie ,bo nie ma mojej mamy. Już dawno nie mam komu składać życzeń. Pamiętam, jak rysowałam laurki, uczyłam się piosenek, sprzątałam mieszkanie. Człowiek ,jak straci matkę to do końca swoich dni pozostaje sierotą.  Miałam jednak to szczęście, że moja teściowa stała mi się matką. To z nią miałam wspólny język, ona opowiadała mi o swoich młodych latach, trudnych i siermiężnych. Niestety Jej też już nie ma. W moim domu byliśmy nauczeni wielkiego szacunku do matki. Pamiętam ,wizyty mojej babci mamy mojego taty, jak tatuś witał swoją mamę całując jej ręce. Dzisiaj też obserwuję dowody miłości dzieci do swoich rodziców. Dzieci dowożą swoich schorowanych ,starszych rodziców do kościoła, wożą ich po lekarzach, starają się im ułatwić życie. Jest to naprawdę godne pochwały.

Mama, Mamusia, Matusia, Mamunia, Mateczka , Matka . Mamuś  - KOCHAJMY  je każdego dnia!!!

Poniżej zdjęcia naszych mam,które dały nam życie i swoją miłość, ale niestety nie ma już ich wśród nas.

 

 

 

 

embed video plugin powered by Union Development