Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1732087

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Moje refleksje

23.01.2013 - czwartek

 

 

 

Poświętowałam  sobie troszeczkę , a mój ? blog ? powiedział mi, że czas najwyższy serio go potraktować . Tyle tematów ciekawych wokół ciebie . Jesteś to winna tym wszystkim,  którzy wchodzą na twoją stronę.

Proszę bardzo.  Nasza pani Sołtys  w historycznej, a może i histerycznej rozmowie zadała  bardzo ciekawe pytanie:

? dlaczego, nie pisałam bloga , jak sołtysem była p.Bogusia? - odpowiadam więc, w tamtym czasie po prostu nie miałam bloga.

Nawet ,gdybym go wówczas miała to sądzę, że byłoby w nim więcej rzeczy pozytywnych  niż negatywnych.  Sprawiedliwości musi stać się zadość , pani aktualnie realizuje jedynie to co wypracowała  p.Bogusia przez dwie poprzednie kadencje. Realizacja zaś jest nieudolna i nieefektywna. Stworzyła pani  podział w społeczeństwie, a przecież do obowiązków sołtysa należy integracja mieszkańców.

Jest taki pięknie opracowany dokument , zatwierdzony przez ówczesnego radnego pana    Zenona           Sugalskiego  zatytuowany  ?Priorytety i zadania planu odnowy miejscowości Januszewo?. W tym to dokumencie  wpisane są  zadania i  wyznaczone organa , które są odpowiedzialne za wykonanie oraz żródła ich   finansowania.

W  punkcie 1.1 Integracja mieszkańców sołectwa

 

  • Organizowanie imprez z okazji Dnia Dziecka - ten punkt jest realizowany wiadomo też dlaczego wszystkie dzieci nasze są

  • Święto Pieczonego Ziemniaka, Zabawa karnawałowa z kuligiem i ogniskiem ? nie przypominam sobie ani zabawy, chyba, że była zorganizowana dla wybrańców.

  • Pieczenie ziemniaka się nie odbyło, gdyż plon ziemniaków był tak mizerny,że święto trzeba było odwołać.

  • Współorganizowanie zawodów jeżdzieckich  - osobiście konie mnie nie interesują, chyba,,że te podniebne  - nie mam informaciji na ten temat

  • Organizacja imprezy ?Najlepszy Grzybiarz Gminy Susz? - brak działań w tym zakresie

  • Założenie Klubu Miłośników Przyrody ? powstał  taki ogródek tuż przy klubie.Niestety powstał z inicjatywy p.Bogusi więc teraz pomału umiera śmiercią naturalną. Latem  wokół niego jest za to bardzo dużo pestek po słoneczniku.

  • Powołanie Koła Gospodyń Wiejskich ? owszem  powstało również , znowu muszę się powtórzyć , ale z inicjatywy p.Bogusi. Jest wybrana nawet przewodnicząca i co to znaczy dla aktualnie panującej pani sołtys, a no nic. Cenne inicjatywy ludzkie zostają zaprzepaszczone.

    • Kluby sportowe ? brak  słów

 

Dokument, na który się powołuję jest obszerny i szczegółowy. Myślę, że wszyscy powinni się z nim zapoznać.  Nie można się tłumaczyć tym,że p.Bogusia nie przekazała, gdyż jest dostępny w internecie.   Internet   dwa miesiące mógłby służyć za darmo młodzieży i starszym, ale oczywiście znowu ktoś czegoś nie dopilnował. Zabrakło kompetentnej osoby do czuwania nad końcową realizacją. Tak więc w klubie są monitory służące jedynie do zabawy.  Myślę, że te cząstkowo wybrane problemy zmuszą całą Radę do merytorycznego przygotowania się na zebranie wiejskie. To, że część mieszkańców znowu nie będzie mi mówiła ?Dzień Dobry? nic dla mnie nie znaczy. Ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro mieszkańców. Nie można mówić, że tu w Januszewie nic się nie da zrobić.

http://bip.susz.sisco.info/zalaczniki/1550/URM_w_Suszu_na_264_2010_Plan_odnowy_miejscowosci_Januszewo_10-17.pdf