Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1762931

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Dłuuugi weekend

" type="application/x-shockwave-flash">" />

Ostatnio najczęściej powtarzanym słowem w mediach jest długi weekend. Mało się mówi o nadchodzących świętach państwowych. Święto 1 maja nieliczna grupa już je obchodzi. Nie chodzimy już w pochodach, nie mamy okazji manifestowania swojej radości. Pamiętam z dzieciństwa ,jak dumnie maszerowałam w pochodzie. Pamiętam, jak ludzie nieśli szturmówki, ja też taką chciałam nieść. Mój tata, wziął od kolegi i ja ją niosłam. Była ciężka, ale byłam w tamtym momencie bardzo dumna. W pochodzie wszyscy byli tacy radośni i odświętni. Wiele lat później brałam na pochód swoją córkę Magdzię. Kupowałam jej chorągiewkę a ona machała nią zadowolona. Kto z rodziców dzisiaj kupuje swoim dzieciom chorągiewki, kto je uczy szacunku do naszej flagi?. Wiem, w przedszkolu,w szkole owszem. Myślę jednak ,że edukacja ta powinna zaczynać się od najmłodszych lat.

2 maja święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja Święto Konstytucji 3 maja.

Nie wiem,jak nasze gminne władze obchodzą te święto, wiem za to,jak pięknie zorganizowano akademię w GOK w Lasecznie.

W internecie jest natomiast wzmianka o festynie,który odbędzie się w Suszu 3 maja na plaży miejskiej. Początek imprezy godz.16. Wypadałoby, aby taka informacja znalazła się na tablicy z ogłoszeniami.Długi weekend...może co niektórzy mieszkańcy z naszej wsi będą mieli ochotę na wyjazd.

embed video plugin powered by Union Development