Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1749504

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Wycieczka rowerowa z Iławy w Januszewie

13.06.2015 Januszewo gościło grupę ok.40 rowerzystów z Iławy. Pod wodzą znanego iławskiego przewodnika Dariusza Paczkowskiego, grupa ta zrealizowała już trzecią wyprawę rowerową, zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Iławie pt. "Szlakiem Legend i Podań Powiatu Iławskiego". Grupę serdecznie przywitał włodarz naszej wsi sołtys pan Piotr Ksiuk. O dziejach pałacu opowiedział przewodnik pan Dariusz .Informacje o losach pałacu udzielił również sołtys. Również i ja miałam przyjemność podzielić się swoimi wiadomościami. Opowiedziałam o rodzinie Elarda von Oldenburga. Uczestnicy zadawali bardzo ciekawe pytania i widać było, że temat Januszewa wzbudził zainteresowanie. Dla mnie było to wspaniałe przeżycie, że mogłam podzielić się swoją wiedzą. Ekipa była sympatyczna, a tworzyli ją ludzie w różnym wieku. Wśród uczestników był również nasz tegoroczny maturzysta Mateusz. Na koniec spotkania przekazałam na ręce pana Dariusza Paczkowskiego kilka egzemplarzy przewodników po naszym regionie. Myślę, że należy tylko żałować, że na tym spotkaniu  tak mało było mieszkańców naszej wsi.

dwa pierwsze zdjęcia zapożyczyłam z internetu portal Iława