Januszewo

Blog Elżbiety Zdun

Goście

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Kategorie

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
215
Odsłon artykułów:
1762780

Article Module

Drogi Gościu!

 Miło przywitać Cię na mojej stronie.

Chcę pisać tu i zamieszczać, zrobione przeze mnie zdjęcia dotyczące Januszewa

Elżbieta

Ostatni dzień stycznia

 '"Smutne kościoły

 Smutne w nich msze

 Smutni ludzie i,

 Zasmucony Bóg.

 Skąd czerpać tą radość,

 Którą ma dać wiara."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj 31 dzień Nowego Roku 2013. Okres Bożonarodzeniowy definitywnie dobiega końca. Koniec szumnych zabaw i rozrywek również. Dla niektórych co prawda nie ma to większego znaczenia, takie to czasy nastały. Bali raczej się już nie urządza, bo kogo to stać, gdy rodzinę trzeba wyżywić. Dobrze gdy jest zdrowa i nie trzeba dodatkowo wydawać na lekarstwa. Niestety w aptece wydaje się więcej pieniędzy niż w sklepie mięsnym.
   

    W sobotę święto Matki Boskiej Gromnicznej. Trzeba  było uporządkować kościół i rozebrać szopkę. Wspólnie z mężem dokonaliśmy tego dzieła. Chętnych do pomocy nie było widać. Ciężka była ta szopka, najgorzej szło z załadunkiem. Wiadomo jestem raczej mikrej postury, z pomocą męża jakoś się nam udało.

    Ostatnio odwiedziłam portal Gminy Susz, obejrzałam sobie zdjęcia ze spotkania Noworocznego zorganizowanego przez  naszych włodarzy. Trzeba przyznać, że nasz Burmistrz jest bardzo fotogeniczny i nieżle  się prezentuje. Cieszyłam się, że doceniono pracę prezesa Kępińskiego. Moim zdaniem należało mu się   ta nagroda za ten wkład pracy w promocję Susza i okolic.

   Przy okazji weszłam na portal sołecki. Moim oczom ukazał się artykuł oraz zdjęcia z dnia 12.01.2013. W tym to dniu grała w Januszewie Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy. Nie wiem czy to przeoczenie  redagującego artykuł, ale nie zauważyłam    wysokości  kwoty jaką sztab zebrał w tym dniu. Myślę, że na pewno w niedługim czasie informacja się ta ukaże.